Výstava "Krásky na cestách"

Motoristickou výstavu „Krásky na cestách“ otevřeli 10. dubna ve Foru Nová Karolina. Vernisáže se zúčastnil náměstek primátora Ostravy pro dopravu Tomáš Sucharda, zástupci pořádajícího sdružení Ostrava Bezpečná doprava!!! a osobnosti motoristického sportu.

Návštěvníci mohou po celou dobu trvání výstavy, tedy do 30. dubna, vidět historické motocykly ze sbírky sochaře a restaurátora Miroslava Rybičky. Např. motocykl La Mondiale Super Sport 500 Chaise Motor z roku 1927. Další perlou výstavy je Ferrari F 430 GT, v němž závodili David Palmi a Pavel Sukop z týmu Ar Cars Racing v Poháru FIA v roce 2012,“ říká jeden z organizátorů výstavy a předseda představenstva sdružení Ostrava Bezpečná doprava!!! Dalimil Frič.

Výstava ve Foru Nová Karolina je soustředěna do dvou míst. V prvním patře jsou umístěny motocykly. Ve druhém závodní vozy značek Ferrari, Škoda, BMW, RAF, LADA či MTX. S výstavou „Krásky na cestách“ je spojena řada doprovodných akcí. O víkendu 12.-13. 4. bude probíhat venkovní expozice nákladních speciálů Tatra 813 8x8 Truck Trial Libros teamu a teamu Bonver Dakar Project. V úterý 15. dubna se koná venkovní exhibice jediné české formulové závodnice Gabriely Jílkové. Ve čtvrtek 17. 4. předvede akrobatické kousky na motocyklu Adam Peschel. Současné závodní motocykly a vozidla budou vystaveny jen do 18. dubna. Ve stejný den proběhne beseda s komentátorem F1 Tomášem Richtrem a legendami motosportu Josefem Krečmerem, Adolfem Fešárkem, Liborem Václavíkem či Petrem Vítkem.

Na výstavu na Karolině naváže v sobotu 19. dubna Setkání motoristických legend v Centru bezpečné jízdy Libros Ostrava, kam dorazí závodníci Tomáš Enge, Adam Lacko, David Vršecký a další osobnosti motosportu.

  • Datum: 11. 4. 2014
  • Zdroj: https://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/zacala-vystava-krasky-na-cestach