Třetí ročník ESET V4 Cup - One man show Davida Palmiho

V kategorii Sprint -2.0 bylo rozhodnuto již před Brněm a Slovinec Milovan Vesnič tak do Brna přijel pouze v roli diváka a aby podpořil svého týmového partnera Rudolfa Pesoviće.

Pesović ve včerejším závodě svedl dech beroucí bitvu s ostravským závodníkem Davidem Palmim. V ranní kvalifikaci Palmi nadělil Pesovićovi a zbytku startovního pole ztrátu v podobě 1,171 vteřiny.

Přesto však stála obě BMW v první řadě a na okruhu snad nebyl jediný divák, který by se netěšil co Palmi s Pesovićem předvedou.

Žel toto velkého představení vzalo za své hned v první zatáčce, kdy Pesović poslal své BMW do kačírku a závod tak pro něj skončil dříve než začal.

Za Palmim se tak ve vláčku seřadili Jakub Wyszomirski s Hondou (Honda Wyszomirski) a slovenský nestárnoucí veterán Julo Konček se svým černým Vauxhallem (JUKO & Company Racing Scuderia).

Palmi do Brna přijel po vynechaných závodech v Mostě a na Slovakia Ringu a již jeho včerejší výkon naznačil, že jeho případná účast při těchto podnicích mohla notně zkomplikovat vítězství Milovana Vesniče.

Palmiho náskok na čele se kolo za kolem zvětšoval a cílovou šachovnicí byl odmávnut o 17 vteřin dříve, nežli druhý Wyszomirski. Julo Konček se s letošní sezónou rozloučil s bronzem.

Na závěr dodejme, že Palmiho poslali jeho brněnské výkony na konečné třetí místo právě mezi Jakuba Wyszomirskeho a Julo Končeka.