Ostrava žila motosportem!

Svátek všech příznivců motoristického sportu. Dlouho očekávaný projekt OSTRAVA ŽIJE MOTORSPORTEM pod záštitou náměstka primátora města Ostravy Tomáše Suchardy se dočkal v sobotu 19. dubna 2014. Po úspěšné výstavě speciálů motorsportu v OC Nová Karolína se sešli jezdci a jejich stroje na Centru bezpečné jízdy LIBROS OSTRAVA. Setkání legend motoristického sportu čekala atmosféra s vůní benzínu i nafty.

Sdružení OSTRAVA BEZPEČNÁ DOPRAVA uskutečnilo toto setkání na počest historie a současnosti ostravského motorsportu, především na oslavu osobností, které se na této historii podílely nejvíce a předestřelo tak zároveň i budoucnost tohoto sportu na území města Ostravy. Asfaltový polygon Centra sloužil přehlídce a ukázkovým jízdám více čtyřicítce okruhových závodních motocyklů, motardů, sidecaru, ale i formulových a “plechovým“ vozů historie a současnosti až po dakarský speciál Tatra Bonver Dakar projektu.

Při této příležitosti byl otevřen pro testování i budoucí technicko- terénní polygon Centra LIBROS, projekt Libora Václavíka, jako II. etapa Centra bezpečné jízdy, jehož intenzivní budování vyvrcholí již v tomto roce. Bude sloužit jak pro výcvik jednotek IZS a armády, tak pro klubové aktivity off road, truck trial, endura a další. Na tomto polygonu se tento den představila plejáda off roadových speciálů, čtyřkolek, expediční vozidla i dakarské speciály WINGS TEAMU, polského off road klubu včetně speciálů TATRA 8x8 truck trial Centra LIBROS. 

Setkání legend motoristického sportu v Ostravě se zúčastnila i Gabriela Jílková, mladičká ale úspěšná účastnice mistrovství světa kategorie ROK (karting), pilotka evropského šampionátu formule Renault a AUDI TT v německém mistrovství 2014. Akci přijel navšívit i Tomáš Richter, moderátor TV přenosů Formule 1 a moderátor celé ostravské akce Martin Straka, novinář, fotograf a komentátor závodů 24 Le Mans. Doprovodný program sobotního setkání doplnil skvělý Crazy Day Team - stundriding show, EASYDRIFT show, ale třeba i technologicky špičkové elektromobily TESLA.

Velké poděkování motoristickým legendám Miroslavu Rybičkovi, Adolfu Fešárkovi, Josefu Krečmerovi, Petrovi Vítkovi, Tomáši Vrátnému, Silvestru Mikuláštíkovi, Ivu a Davidovi Palmimu a mnoha a mnoha dalším, kterým celé setkání vlastně patřilo.

OSTRAVA MOTORSPORTEM ŽIJE !!!  Můžeme se těšit i v roce 2015.