BRNO SUPERSTARS SERIE 4/2013

Vynikající úvod pro českou posádku Ar Cars Racing, který se představil tento víkend na Brněnském autodromu s vozem Ferrari Italia 458 GT3.

Stávající složení posádky David Palmi a Pavel Sukop se rozšířilo o talentovaného mladého jezdce Dennise Waszka, který právě s prvním jmenovaným Davidem Palmim tvořili českou posádku ve světové sérii GT SPRINT minulý víkend v Brně.

Oba vyrovnaní jezdci se postarali o překvapení již při měřeném tréninku, kdy David Palmi zajel šestou pozici v kvalifikaci pro start prvního závodu a Dennis Waszek sedmou pozici pro start druhého závodu.

Z časových důvodů tým neabsolvoval žádné testování, tudíž výsledky z kvalifikace byly překvapením nejen pro samotné jezdce týmu.

První závod rozjížděl David, který po startu ztratil dvě pozice, avšak brzy svou startovací pozici získal zpět a udržoval minimální odstup za jezdci jedoucím před ním až do plánované výměny jezdců ve 30 minutě.

Dennis svou úlohu střídajícího jezdce zvládnul bravurně. Bezchybná výměna jezdců v polovině závodu pokračovala rychlou jízdou Dennise ve druhé části závodu postupem o příčky vpřed. Po pár kolech se český tým AR Cars Racing objevuje na celkovém druhém místě.

Po atraktivních soubojích s Talkanitsa (který závodí se silnějším vozem Ferrari 458 GT2 za profesionální tým AF CORSA) se Dennis propadnul na třetí místo.

Dennis si tak do konce prvního závodu udržel s bezpečným odstupem vynikající třetí místo absolutně ve třídě GT a druhé místo ve třídě GT3 se ztrátou pouhých 6,5 s. na vítěze Kruglyka z ukrajinského týmu s vozem Ferrari Italia 458 GT3.


David Palmi:

,,Start byl velmi těžký, před sebou se jezdci pohybovali tak blízko sebe, že nešlo vidět na zhasnutí červených světel.
Měl jsem obavy jestli se všichni srovnáme po takovém hromadném startu do první zatáčky, ale vše proběhlo v pořádku, bez kolizí.

Ztratil jsem asi dvě pozice, ale během dvou kol jsem byl zpět na šesté pozici a útočil na Del Castella jedoucí s Corvettou GT3.
Ten však svou pozici tvrdě držel a tak jsem zvolil taktiku klidnější jízdy a zachovat pneumatiky v co nejlepší kondici pro Dennise, který závod dojížděl.

Výsledek byl pro celý tým obrovským překvapením. Druhé místo ve třídě GT3 v takové konkurenci profesionálních  týmů, bylo pro nás jako sen.
Chci poděkovat vynikající práci celému týmu, svému otci, který vůz připravuje a našim partnerům.“

Dennis Waszek:

,,Závod v Superstars Series GT SPRINT byl úžasný a pro mě neskutečná zkušenost! Ta atmosféra, krásná auta a špičkoví jezdci. Jsem moc rád,  že mám tu možnost jezdit takový závod a chci poděkovat hlavně rodičům za podporu! Měli jsme ze začátku problémy s nastavením podvozku u obou volných trénincích. Do kvalifikace jsme udělali radikální změny, které pomohly k dosažení podstatně lepších časů. Tím, že jsme s vozidlem nemohli testovat, bylo pro celý tým oproti konkurenci obrovským hendikepem.

Potřebujeme se s vozem více seznámit a věřím, že se nám pak podaří vůz optimálně nastavit, po té bychom mohli být ještě rychlejší. První závod proběhl překvapivě dobře a z 6 místa jsme se probojovali až na 3 místi, což je pro nás obrovský úspěch! Hlavně při takové konkurenci, jaká v Brně byla. Mohli jsme udržet i celkové 2 místo, ale ještě jsem se s vozem seznamoval a nechtěl jsem zbytečně riskovat. Cely víkend byl úžasný a myslím jsi, že jsme odvedli s Davidem skvělou práci!“

 

Ve druhém závodě se jezdci prohodili a tentokrát startoval Dennis Waszek, kterého po 30 minutách vystřídal David Palmi.

Dennis po velmi tvrdých útocích předjel před sebou jedoucího jezdce Solieriho s vozem Porsche 911 a udržoval během své jízdy šesté místo s minimálním odstupem na jezdce jedoucí před ním.

Tuto pozici předával svému kolegovi Davidovi, který však musel v boxech zůstat déle, než jeho většina konkurentů. První tři jezdci z prvního závodu dostávají od organizátoru závodu konkrétně za třetí místo v prvním závodě hendikep formou přičtení 10s k povinné zastávce.

Větší opotřebení pneumatik a povinná delší zastávka v boxech zapříčinila těžší situaci zaútočit na lepší výsledek, srovnatelný s prvním závodem.

Čtyři kola před cílem na Davide začal útočit švédský jezdec Kristoffersson s vozem Audi R8, který naznačoval několik útoků. David pozici ubránil a naopak začal útočit na jezdce před sebou Tanakorna z týmu AF Corse, kterého v předposledním kole předjel a získal s Denissem Waszkem páté místo absolutně ve třídě GT a  čtvrté místo ve třídě GT3.

Český tým se v celém víkendu představil ve vynikající formě a pokud se podaří týmu zajistit finanční prostředky, bude absolvovat další podnik Super Star serie, tentokrát na Slovakiaringu 8-9.6.2013.